Października 22, 2024, 17:29:25 pm

Autor Wątek: Zakup samochodu pokontraktowego  (Przeczytany 917 razy)

Offline Knapik

  • 0 km/h
  • Wiadomości: 5
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Warszawa
Zakup samochodu pokontraktowego
« dnia: Września 19, 2024, 12:51:13 pm »
Co sądzicie o firmach z dużych miast, które oferują samochody pokontraktowe z gwarancją na przykład na 2 lata? Z tego co sie orientowałem to ceny samochdów są niskie, razem z gwarancją w leasing rata wychodzi 60-70% raty nowego auta, po 2 latach kiedy skończy się gwarancja sprzedaje auto i biorę następne. Pytanie czy ta gwarancja to nie ściema, ktoś korzysta z tego typu rozwiązań?

Offline Duch

  • KMZ K-650, Honda XL600V Transalp, Suzuki DL AL7 650XT V-Strom [R.I.P.], BMW F900GS Adv
  • Administrator
  • 300 km/h
  • *****
  • Wiadomości: 12728
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Toruń
Odp: Zakup samochodu pokontraktowego
« Odpowiedź #1 dnia: Września 19, 2024, 13:49:43 pm »
Mam w firmie samochody kontraktowe z VWFS. Patrząc na to jak jak są zajeżdżane przez przedstawicieli i jak fatalnie są serwisowane przez ASO (po najniższych kosztach, zgłaszane usterki które nie mają wpływu na bezpieczeństwo nie są usuwane, części zamienne z najniższej półki producenta) nigdy bym takiego nie kupił.
Yet you can't get a promotion, you won't retire, and despite your best efforts, you refuse to die.

Offline leśny ludek

  • 20 km/h
  • *
  • Wiadomości: 41
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: z lasu
Odp: Zakup samochodu pokontraktowego
« Odpowiedź #2 dnia: Września 19, 2024, 21:42:32 pm »
Zdania są podzielone
Nie wiem jak teraz, ale kilka lat temu korzystałem z podobnych rozwiązań i nie narzekałem
Ale czasy się zmieniają, podejście ludzi do aut jako narzędzie pracy też, producentów do jakości chyb aprzede wszystkim, więc.. trudno doradzić niemniej to wszystko kwestia kalkulacji

Wysłane z mojego SM-A525F przy użyciu Tapatalka


Offline torel

  • 0 km/h
  • Wiadomości: 11
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Chelm
Odp: Zakup samochodu pokontraktowego
« Odpowiedź #3 dnia: Września 23, 2024, 10:20:11 am »
Chodzi Ci tutaj pewnie o master1/masterlease? Moim zdaniem jeśli chcesz kupic auto poważnie mozesz się na tematem zastanowić. Znam osoby, które nie kupują nowych samochodów w salonie, chociaż mogliby sobie na taki zakup spokojnie pozwolić. Z tego powodu, ze zwykle bardziej opłaca się kupić już 2-3 letnie auto z gwarancją.
Swoją drogą pamiętam wywiad z Forbsa (właściciel Marvipolu i dealer Jaguara na Polskę), szło mniej więcej tak: PL to specyficzny rynek, Polsky klienci którzy na zachodzi mając taki sam majątek jeździliby Fordami, u nas kupują Jaguara lub Porsche xd, efekt naszej mentalności jest taki, że PL do dobry rynek dla motoryzacji ;)

Offline misi

  • 0 km/h
  • Wiadomości: 3
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Wrocław
Odp: Zakup samochodu pokontraktowego
« Odpowiedź #4 dnia: Września 23, 2024, 12:47:24 pm »
Jak zwykle: to zależy. Jeśli kupujesz od dealera, na fabrycznej gwarancji, z niskim przebiegiem - jak najbardziej tak.  Od osoby prywatnej? Wieksze ryzyko.

Offline Knapik

  • 0 km/h
  • Wiadomości: 5
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Warszawa
Odp: Zakup samochodu pokontraktowego
« Odpowiedź #5 dnia: Września 25, 2024, 10:42:13 am »
Jaguar? ;) Ciekawa opcja, chociaż zastanawiałem sie albo nad skodą albo nad BMW

Offline misi

  • 0 km/h
  • Wiadomości: 3
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Wrocław
Odp: Zakup samochodu pokontraktowego
« Odpowiedź #6 dnia: Września 26, 2024, 11:09:12 am »
Jaguary już wypadną z obiegu z niskimi cenami, tak samo landy. Importer zmienił politykę i reguluje rynek aut używanych a dokładniej cen poprzez zmniejszenie rabatów na start, wszesniej miałem 25%+ na wszystko teraz już nie jest tak kolorowo

Offline siedleck

  • 0 km/h
  • Wiadomości: 3
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Pilnice
Odp: Zakup samochodu pokontraktowego
« Odpowiedź #7 dnia: Września 26, 2024, 13:40:00 pm »
Leasing operacyjny samochodu przed rabatem jest tańszy niż po rabacie. Ma tu znaczenie wartość rezydualna na koniec leasingu. Samochody z wyprzedaży rocznika lub że śladowym przebiegiem również wychodzą drożej od nówki sztuki z ceną katalogową

Offline Duch

  • KMZ K-650, Honda XL600V Transalp, Suzuki DL AL7 650XT V-Strom [R.I.P.], BMW F900GS Adv
  • Administrator
  • 300 km/h
  • *****
  • Wiadomości: 12728
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Toruń
Odp: Zakup samochodu pokontraktowego
« Odpowiedź #8 dnia: Września 26, 2024, 14:10:34 pm »
Wszystkich nowych forumowiczów zapraszamy do przywitalni zgodnie z regulaminem.

Yet you can't get a promotion, you won't retire, and despite your best efforts, you refuse to die.

Offline Knapik

  • 0 km/h
  • Wiadomości: 5
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Warszawa
Odp: Zakup samochodu pokontraktowego
« Odpowiedź #9 dnia: Września 27, 2024, 08:42:49 am »
Rozwiniesz temat?

Offline siedleck

  • 0 km/h
  • Wiadomości: 3
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Pilnice
Odp: Zakup samochodu pokontraktowego
« Odpowiedź #10 dnia: Września 27, 2024, 10:15:24 am »
Leasing operacyjny 3 lata bez wpłaty początkowej i bez wykupu: 1. samochód ekspozycyjny, 2-letni z śladowym przebiegiem, używany, w wysokiej wersji wyposażeniowej (w stylu opisu autora postu), cenowo zbliżony do cen po rabatach na nowe roczniki. 2. Nowy rocznik po rabatach (rabat 50k) 3. Ta sama konfiguracja, tyle że z ceną katalogową. Raty leasingu: 1. +1000zł 2.+500zł. Najtańszą opcją była nr 3. Wejdź sobie na stronę wspomnianego tutaj Masterlease, możesz znaleźć tam wyliczenia.

Offline torel

  • 0 km/h
  • Wiadomości: 11
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Chelm
Odp: Zakup samochodu pokontraktowego
« Odpowiedź #11 dnia: Września 27, 2024, 11:50:23 am »
Rozumiem, że to ma na celu ""zmusić"" klienta żeby jednak zdecydował się na opcję z wykupem na koniec i wtedy mu obniżą ratę, żeby nie musieli zostawać ze starym autem? Dobrze myślę?
Ogólnie to co piszesz to bardziej oznacza, że inne są droższe, a nie że nowy tańszy. Niby to samo, ale jednak stawka miesięczna za nówkę się nie zmienia, z to w pozostałych autach jest sztucznie zawyżana względem nowego.

Offline misi

  • 0 km/h
  • Wiadomości: 3
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Wrocław
Odp: Zakup samochodu pokontraktowego
« Odpowiedź #12 dnia: Września 27, 2024, 12:46:16 pm »
Są też osoby, które biorą auto w najem, z pełnym pakietem serwisowym i gwarancja na okres najmu, dzięki czemu mają pewność auta i mogą przewidzieć 100% kosztow związanych z użytkowaniem (master1 ma najem)

Offline Kalifornia

  • BMW 1100 GS następnie BMW F 850 GS
  • 220 km/h
  • *****
  • Wiadomości: 1457
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: CBY
Odp: Zakup samochodu pokontraktowego
« Odpowiedź #13 dnia: Września 29, 2024, 00:41:09 am »
Wszystkich nowych forumowiczów zapraszamy do przywitalni zgodnie z regulaminem.

Tylko siedleck się zastosował - niestety reszta musi teraz postawić bociana.

Offline Knapik

  • 0 km/h
  • Wiadomości: 5
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Warszawa
Odp: Zakup samochodu pokontraktowego
« Odpowiedź #14 dnia: Września 30, 2024, 06:45:18 am »
Czytałem o tej opcji, jednak raczej zdecyduje się na zakup samochodu.