Października 22, 2024, 20:09:57 pm

Autor Wątek: Olejarka łańcucha motocyklowego Scottoiler e-system - test, recenzja, opinia  (Przeczytany 41056 razy)

Offline Bobo

  • 80 km/h
  • **
  • Wiadomości: 104
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Runowo Krajenskie
Odp: Olejarka łańcucha motocyklowego Scottoiler e-system - test, recenzja, opinia
« Odpowiedź #15 dnia: Marca 10, 2017, 17:24:40 pm »
Zibi na pewno nie pożałujesz ja sobie nie wyobrażam śmigania bez tego urządzenia. W poprzednim motocyklu mialem i w tym tez juz mam. :)

Offline zibi

  • BMW R NINE T URBAN G/S
  • Moderator Globalny
  • 300 km/h
  • *****
  • Wiadomości: 13070
  • Skąd: Toruń
Olejarka łańcucha motocyklowego Scottoiler e-system - test, recenzja, opinia
« Odpowiedź #16 dnia: Kwietnia 04, 2017, 14:30:40 pm »
Pierwszy dłuższy wypad z oliwiarką zaliczony. Podczas jazdy regulowałem ilość podawanego oleju sprawdzając co 150 km suchość łańcucha.

Rzeczywiście dozowanie działa wyśmienicie. Trochę pobrudziłem tylną felgę, nic wielkiego ale zawsze. jednak nie zwracam na to uwagi, gdyż łańcuch jest dobrze nasmarowany. Przejechałem niecałe 3000 km na oliwiarce i wskaźnik pokazuje jeszcze 1/4 ilości oleju.

Offline ryszards

  • 0 km/h
  • Wiadomości: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: jaworzno
Odp: Olejarka łańcucha motocyklowego Scottoiler e-system - test, recenzja, opinia
« Odpowiedź #17 dnia: Maja 20, 2017, 13:08:39 pm »
Witam kupiłem to cudo w listopadzie 2016 i do dziś mam problem, a mianowicie przy zapaleniu motocykla gaśnie sterownik co powoduje usuniecie ustawień i dlatego nie działa . Jak ty to założyłes to czy nie masz takiego problemu??

Offline JarekAT

  • XRV750 LC4 XRV750 LC8 XRV750 K100 XL600LM
  • Moderator Globalny
  • 300 km/h
  • *****
  • Wiadomości: 3243
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: CB
Odp: Olejarka łańcucha motocyklowego Scottoiler e-system - test, recenzja, opinia
« Odpowiedź #18 dnia: Maja 20, 2017, 13:26:12 pm »
Witam kupiłem to cudo w listopadzie 2016 i do dziś mam problem, a mianowicie przy zapaleniu motocykla gaśnie sterownik co powoduje usuniecie ustawień i dlatego nie działa . Jak ty to założyłes to czy nie masz takiego problemu??

Kolego, w dobrym tonie jest u nas pojawienie się w przywitalni, a później zadawanie pytań.
Pozdrawiam

Offline zibi

  • BMW R NINE T URBAN G/S
  • Moderator Globalny
  • 300 km/h
  • *****
  • Wiadomości: 13070
  • Skąd: Toruń
Olejarka łańcucha motocyklowego Scottoiler e-system - test, recenzja, opinia
« Odpowiedź #19 dnia: Maja 30, 2017, 18:22:54 pm »
Dokumentacja oliwiarek scottoiler wraz z rozwiązaniami w montażu w różnych motocyklach dostępna >>>tutaj<<<

Offline zibi

  • BMW R NINE T URBAN G/S
  • Moderator Globalny
  • 300 km/h
  • *****
  • Wiadomości: 13070
  • Skąd: Toruń
Odp:Olejarka łańcucha motocyklowego Scottoiler e-system - test, recenzja, opinia
« Odpowiedź #20 dnia: Września 03, 2017, 20:05:57 pm »
No i oliwiarka dała się zrobić w konia. Chociaż w codziennej eksploatacji sprawowała się wyśmienicie to nas promie popuściła z ważnienia.  Żyroskop odczytał przesuwający się prom i drgania promu jako jazdę motocykla i rano znalazłem taką kałużę pod kołem.  :eek:






« Ostatnia zmiana: Września 03, 2017, 20:11:16 pm wysłana przez zibi »

Offline Duch

  • KMZ K-650, Honda XL600V Transalp, Suzuki DL AL7 650XT V-Strom [R.I.P.], BMW F900GS Adv
  • Administrator
  • 300 km/h
  • *****
  • Wiadomości: 12728
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Toruń
Odp: Olejarka łańcucha motocyklowego Scottoiler e-system - test, recenzja, opinia
« Odpowiedź #21 dnia: Września 03, 2017, 20:23:29 pm »
Czyli niedopracowany szajs.  ;)
Yet you can't get a promotion, you won't retire, and despite your best efforts, you refuse to die.

Offline Derkoś

  • BMW GS 900 Adv
  • Moderator Globalny
  • 300 km/h
  • *****
  • Wiadomości: 8174
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Toruń Podgórz
Odp: Olejarka łańcucha motocyklowego Scottoiler e-system - test, recenzja, opinia
« Odpowiedź #22 dnia: Września 03, 2017, 21:19:14 pm »
Nie pomyśleli, że zibi będzie pływał encekiem  :smoke:

Offline Bobo

  • 80 km/h
  • **
  • Wiadomości: 104
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Runowo Krajenskie
Odp: Olejarka łańcucha motocyklowego Scottoiler e-system - test, recenzja, opinia
« Odpowiedź #23 dnia: Września 03, 2017, 22:19:42 pm »
ja mam ta zwykła olejarkę co działa na podciśnienie motocykla i jestem bardzo zadowolony

Offline martinez

  • BMW k1200R Sport
  • 300 km/h
  • ******
  • Wiadomości: 2918
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Olejarka łańcucha motocyklowego Scottoiler e-system - test, recenzja, opinia
« Odpowiedź #24 dnia: Września 03, 2017, 22:40:37 pm »
zibi a może  olejarka się ze strachu zesr..a - jak wsiadłeś nie na ten prom co trzeba   :)

Offline zibi

  • BMW R NINE T URBAN G/S
  • Moderator Globalny
  • 300 km/h
  • *****
  • Wiadomości: 13070
  • Skąd: Toruń
Odp:Olejarka łańcucha motocyklowego Scottoiler e-system - test, recenzja, opinia
« Odpowiedź #25 dnia: Września 25, 2017, 08:26:32 am »
Więc czas na pierwsze spostrzeżenia po zmianie pierwszego napędu smarowanego oliwiarką.

Oczywiście ilość kilometrów przejechanych na napędzie się zwiększyła, ale na skutek moich błędów montażowo-eksploatacyjnych, nie tak znacznie jak oczekiwałem. Łańcuch wymieniłam w związku z jego przypieczeniem na ogniwkach i dość denerwującym uderzaniem o ślizg wahacza podczas przyspieszania. teoretycznie mógłbym na nim jeździć dalej - naciąg na zielonym polu.

Wyniki:

Na fabrycznym łańcuchu DID VX0 przejechałem 27500 km - w poprzednim enceku bez oliwiarki fabryczny łańcuch starczył na 23000 km - czyli przebieg zwiększony o 16 %.

ale nie to stanowi znaczny plus:

- całość dystansu przejechałem na 250 ml smaru dołączonego do nowej oliwiarki - nie wydałem na smar ani złotówki - przy takim przebiegu to jakieś 300 - 400 PLN oszczędności - dla porównania zmiana kompletnego napędu (dwie zębatki, łańcuch DID VX2, zakuwka) kosztowała mnie 468 PLN,
- zmieniany łańcuch wyciągnięty był równomierne, żaden z poprzednich napędów nie wyciągnął mi się równo,
- gdyby nie przypieczenie ogniwek oceniam, że spokojnie przejechałbym dodatkowo jakieś 10 000 km,

W każdym razie test trwa dalej - obecnie wyeliminowałem błędy montażowo - eksploatacyjne i powinno być lepiej.

Offline Duch

  • KMZ K-650, Honda XL600V Transalp, Suzuki DL AL7 650XT V-Strom [R.I.P.], BMW F900GS Adv
  • Administrator
  • 300 km/h
  • *****
  • Wiadomości: 12728
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Toruń
Odp: Olejarka łańcucha motocyklowego Scottoiler e-system - test, recenzja, opinia
« Odpowiedź #26 dnia: Września 25, 2017, 08:29:13 am »
A na czym polegały  błędy montażowo - eksploatacyjne?
Yet you can't get a promotion, you won't retire, and despite your best efforts, you refuse to die.

Offline zibi

  • BMW R NINE T URBAN G/S
  • Moderator Globalny
  • 300 km/h
  • *****
  • Wiadomości: 13070
  • Skąd: Toruń
Odp:Olejarka łańcucha motocyklowego Scottoiler e-system - test, recenzja, opinia
« Odpowiedź #27 dnia: Września 25, 2017, 08:50:24 am »
Nie to miejsce dozowania i za mała ilość podawanego smaru.

Offline Derkoś

  • BMW GS 900 Adv
  • Moderator Globalny
  • 300 km/h
  • *****
  • Wiadomości: 8174
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Toruń Podgórz
Odp: Olejarka łańcucha motocyklowego Scottoiler e-system - test, recenzja, opinia
« Odpowiedź #28 dnia: Września 25, 2017, 09:07:08 am »
Jak dla mnie jeden plus nie musisz smarować łańcucha to zawsze dodatkowe miejsce w kufrach rownież :)

Offline goden

  • Yamaha Mt 09 Tracer; Triumph Tiger 1200 Gt Pro
  • 220 km/h
  • *****
  • Wiadomości: 1785
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Bydgoszcz
Odp: Olejarka łańcucha motocyklowego Scottoiler e-system - test, recenzja, opinia
« Odpowiedź #29 dnia: Września 25, 2017, 20:23:17 pm »
Nie to miejsce dozowania i za mała ilość podawanego smaru.
Muszę się zgłosić do ciebie na lekcje ustawienia
Co robisz jutro po pracy?

Wysłane z mojego FRD-L09 przy użyciu Tapatalka